top of page

PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ

Geleneksel olarak, kaplamaların üç çeşidi mevcut: metal altyapılı porselen, tam seramik ve monolitik zirkonyum. Her kaplama tipi, periodontal enfeksiyonların ve diş çürüğü veya kırıkları gibi durumların ortaya çıkmasını hafifletirken mükemmel dayanıklılık ve diş bütünlüğü sunar.


Zirkonyum Kaplama nedir?

Zirkonyum genellikle elmas üst düzey kostüm takılarının taklidi olarak kullanılan insan yapımı bir malzemedir.

Estetik  bir Zirkonyum kaplamanın en büyük yararıdır. Diğer kaplamaların aksine, Zirkonyum yarı saydamdır, yani ışığın normal bir diş gibi geçmesine izin verir, böylece dişe gerçek dişlerin sahip olduğu doğal şeffaflığı verir. Zirkonyum ile, birisinin kaplama dişini diğer doğal dişlerden ayırt etmesi zor olacaktır. Zirkonyum kaplamalar mevcut doğal dişlerle bütün görünerek dişlerinizin güzelliğini korur.


Zirkonyum kaplamalar olağanüstü sağlamdır. Zirkonyum benzersiz ve sağlam bir kristal tipinden elde edilen bir malzemedir.

Güçlü Zirkonyum kaplama diş kırığı gibi hasarları önlemeye yardımcı olacaktır.


Zirkonyum kaplamalar biyouyumludur, yani alerjik reaksiyon riski yoktur. Ayrıca, Zirkonyum son derece düşük ısı iletkenliğe sahiptir, bu nedenle diğer estetik diş kaplamaları ile hissedilen normal soğuk veya sıcak hassasiyeti zirkonyum kaplamalarda ile neredeyse yoktur.


Zirkonyum kaplama, bir metal kronun gücüne ve bir porselen kronun doğal görünümüne sahip zirkonyum oksitten üretilir. Bu, tek bir paketten iki kat avantaj elde ettiğiniz anlamına gelir. Şeffaflıkları ve ışığı yansıtan nitelikleri, diş etinde metalin sebep olduğu siyah bir renk göstermediğinden doğal dişlerle daha uyumlu bir görünüm kazandırmaktadır.


E-Max® Tam Seramik Kaplama nedir?
 

Seramik üretimi sanatı gerçekten de dünyanın en eski el sanatlarından biridir. Günümüzde, diş hekimliğinde hastalara gerçekçi, doğal görünümlü gülümsemeler vermek için özel seramikler de kullanılmaktadır. IPS E-Max, diğer diş restoratiflerinden farklı olarak gücü ve güzelliği birleştiren seramik bir malzemedir. Tamamen seramikten yapılmış diş restorasyonları metal içermez. Bu nedenle, ışık doğal dişlerde olduğu gibi içlerinde parlayabilir. 
 

• yüksek estetik ve doğal görünüm
• uzun ömürlü kalite
• renk çeşitliliği
• insan vücudu ile uyumluluk

bottom of page