Zirkonyum Kaplama Zirkon

Geleneksel olarak, kaplamaların üç çeşidi mevcut: metal destekli porselen, tam porselen ve zirkonyum porselen. Her kaplama tipi, periodontal enfeksiyonların ve diş çürüğü veya kırıkları gibi durumların ortaya çıkmasını hafifletirken mükemmel dayanıklılık ve diş bütünlüğü sunar.

Bununla birlikte, yukarıdaki tüm faydaları ve diğerlerini tek bir paket altında sunan Zirkonya kaplamalardır.

Zirkonyum kaplama nedir?


Zirkonyum genellikle elmas üst düzey kostüm takılarının taklidi olarak kullanılan insan yapımı bir malzemedir.

 

Estetik  bir Zirkonyum kaplamanın en büyük yararıdır. Diğer kaplamaların aksine, Zirkonya yarı saydamdır, yani ışığın normal bir diş gibi geçmesine izin verir, böylece dişe gerçek dişlerin sahip olduğu doğal şeffaflığı verir.

Zirkonyum ile, birisinin kaplama dişini diğer doğal dişlerden ayırt etmesi zor olacaktır. Zirkonyum kaplamalar mevcut doğal dişlerle bütün görünerek dişlerinizin güzelliğini korur.

 

Sağlam


Zirkonyum kaplamalar olağanüstü sağlamdır. Zirkonyum benzersiz ve sağlam bir kristal tipinden elde edilen bir malzemedir.

Güçlü Zirkonyum kaplama diş kırığı gibi hasarları önlemeye yardımcı olacaktır.

Dokular ile Uyumlu


Zirkonyum kaplamalar biyouyumludur, yani alerjik reaksiyon riski yoktur. Ayrıca, Zirkonyum son derece düşük ısı iletkenliğe sahiptir, bu nedenle diğer estetik diş kaplamaları ile hissedilen normal soğuk veya sıcak hassasiyeti zirkonyum kaplamalarda ile neredeyse yoktur.

Doğal Çekicilik


Zirkonyum kaplama, bir metal kronun gücüne ve bir porselen kronun doğal görünümüne sahip zirkonyum oksitten üretilir. Bu, tek bir paketten iki kat avantaj elde ettiğiniz anlamına gelir. Şeffaflıkları ve ışığı yansıtan nitelikleri, diş etinde metalin sebep olduğu siyah bir renk göstermediğinden doğal dişlerle daha uyumlu bir görünüm kazandırmaktadır.