top of page

BLEECHING - Diş Beyazlatma 

Hastalarımızın bizlere sıklıkla ilettiği isteklerinden biri daha beyaz dişlerdir. Seçeneklerinizi değerlendirirken, tüm ağzınızın durumu, beyazlatmaya uygunluğu ve dişlerinizi nasıl etkileyebileceklerini öğrenmek  için öncesinde kliniğimize danışmanız önemlidir.

Birçok insan dişlerin renklenmesinin plak veya kirden kaynaklandığını düşünmektedir. Ancak yiyecek, içecek, tütün, yaş, yaralanma ve ilaçlar da dahil olmak üzere dişlerinizin rengini etkileyebilir. Renk bozulmasına neyin sebep olduğunu anlamak dişlerinizi etkili bir şekilde beyazlatmak için önemlidir.

Diş beyazlatma ürünleri, lekeleri daha küçük parçalara ayırmak için ağartıcılar (hidrojen peroksit veya karbamid peroksit) kullanır, bu da dişlerinizi daha parlak hale getirmelerini sağlar. Bu ağartıcılar tüm dişlerde etkili olamayabilir. Kliniğimizde uygunluk değerlendirmeniz ve hekim tarafından tedavi öncesi bilgilendirmeniz yapılmaktadır.

Diş beyazlatma seçenekleri genellikle beyazlatıcı diş macunları, evde ağartma ve ofis içi ağartma içerir. Elbette etkinlik, güvenlik ve sonuçlar ürünler arasında büyük farklılıklar gösterir, bu nedenle bu seçenekleri düşünüyorsanız ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.

bottom of page